Knižka robí radosť v 4 jazykoch už viac, než 20.000 deťom. V rodinách, škôlkach, nemocniciach. (vrátane ukrajinskej verzie)

Názory čitateľov
Názory čitateľov

Ak by ste váhali...

Názory odborníkov

"Je zážitok čítať túto knižku deťom! Je v nej veľa krásnych a tiež hlbokých myšlienok, podaných jednoduchým a zároveň pútavým spôsobom. Naše deti s radosťou počúvajú, alebo majú veľa zvedavých otázok a úplne prirodzene sa stotožňujú s postavou malého zajačika. Usilujeme sa o výchovu s rešpektom a táto knižka krásne ladí s postojmi, ktoré naším deťom vštepujeme. Priznám sa, že je pre mňa radosť, čítať deťom práve tento príbeh. Myšlienky, na ktoré upriamuje pozornosť, nás všetkých napĺňajú pokojnou radosťou a častokrát ešte doznieva láskyplná atmosféra. Máloktorá kniha toto dokáže v takej miere. Nie je to iba pekný príbeh. Prepojenie rozprávky a poznatkov o duševnom zdraví, robí z tejto knižky unikát."

Mgr. Jana Petrášková

"Ako psychologička a lektorka osobného rozvoja dávam tejto útlej knižke dvanásť bodov z desiatich. Prostredníctvom príbehu zo zvieracej ríše, ktorú deti milujú a vedia sa s ňou rýchlo stotožniť, si môžu postupne uvedomovať, akými jedinečnými a hodnotnými bytosťami sú. Naučia sa, že nič sa nestane, ak rozbijú pohár či vylejú čaj. Všetko je súčasťou učenia a nikto, ani "dospeláci", nie sú neomylní. Dáva to dieťaťu vnútorný pokoj a sebaistotu v duši. Navyše je knižka písaná láskavým a zrozumiteľným spôsobom aj pre tých najmenších. Ako mama uvediem, že sme knižku čítali spolu s naším 9-ročným synom, lebo som chcela poznať jeho názor. Povedal, že knižka je určite aj pre väčšie deti a prirovnal ma k mame zajačici v príbehu. Vraj to máme u nás doma dosť podobne. To ma ako mamu nesmierne potešilo. Ako rodič som si v príbehu našla skvelé odporúčania a afirmácie, ktoré sú určite výbornou pomôckou nielen pre deti, ale aj dospelých, pretože niekedy, keď prídu náročné situácie, potrebujeme tiež podporiť svoju sebaúctu. Stojí za to mať túto knižku na nočnom stolíku a pravidelne ju používať."

Mgr. Silvia Lidajova

"Som mama a psychologička. Vo výchove sa uberám cestou kontaktného a vnímavého rodičovstva, takúto knižočku veľmi chválim. Myslím, že ste vybrali tých 7 základných oblastí naozaj dobre. Sama viem, aké je dôležité opakovať dieťaťu, že je milované, prijímané také aké je, podporovať jeho šikovnosť. Vaše texty budú určite skvelou pomôckou pre tých, ktorí chcú správne sformulovať takúto podporu pre dieťa. Texty pôsobia pútavo, obrazotvorne, zrozumiteľne, jednoducho. Keď som si prezrela ilustrácie, umocnil sa vo mne ešte viac pocit istoty, bezpečia a z tých obrázkov na mňa pôsobí neha, láskavosť a vzájomná podpora :)  "

Mgr.Veronika Čisľáková

V ktorých situáciách sa kniha osvedčila

Ďakujem za kapitolu s bublinkou bezpečia. Je to niečo, na čom môžeme s dcérkou pracovať, lebo je veľmi citlivé a bojazlivé dieťa. Po prečítaní knihy dokázala zaspať bez mojej tesnej prítomnosti, čo je obrovský pokrok. Prečítali sme veľa podobných kníh, tu som však videla reálny výsledok.

Beatrica E., mama 5-ročného dievčatka

S dcérkou sme si ju čítali každý večer. Z pracovných dôvodov sme sa museli odlúčiť na jednu noc. Vytvorili sme si bublinku bezpečia podľa knižky. Použili sme ju pri lúčení, odlúčení i opätovnom zvítaní ako znak zvládnutia strachu.

Janka K., mama 6-ročného dievčatka

Štvorročnej dcére sa príbeh o zajačikoch veľmi páčil, po každej kapitole si pýtala hneď ďalšiu. Najviac nás obe zaujala kapitola o bublinke bezpečia. Keďže dcéra momentálne v sebe rieši rôzne strachy, bublina nám pomáha s nimi pracovať.

Mgr. Lucia Baková, psychologička, mama dvoch detí

Dnes sa môj 8-ročný syn ráno zobudil chorý. Bolo mu zle, mal teplotu, iba sa ku mne túlil a hovorí: "Maminka, prosím, prečítaj mi tú knižku o zajačikoch, tá mi teraz určite pomôže." Tak myslím, že toto hovorí za všetko.

Mgr. Katarína Šurdová, psychoterapeutka, mama 

Moja 4-ročná dcéra miluje túto knihu. Keďže čakáme tretie bábätko, je to pre ňu výborná príprava na nového člena rodiny. Má veľa otázok, ktoré jej viem aj vďaka tejto knihe zodpovedať. Je to pre nás večerný rituál, po ktorom obe dcéry s dobrým pocitom zaspávajú.

L.V., mama dvoch detí

Našej rodine kniha pomáha. Starší syn (7r) žiarli na mladšieho (4r), cíti sa odstrčený, pretože braček potrebuje zo zdravotných dôvodov viac pozornosti. Pri čítaní prichádza milión otázok, ktoré mu pomocou knihy lepšie vysvetlíme.

Lucia P., mama dvoch chlapcov

Štvorročnej dcére sa príbeh o zajačikoch veľmi páčil, po každej kapitole si pýtala hneď ďalšiu. Najviac nás obe zaujala kapitola o bublinke bezpečia. Keďže dcéra momentálne v sebe rieši rôzne strachy, bublina nám pomáha s nimi pracovať.

Mgr. Lucia Baková, psychologička, mama dvoch detí

S mojou trojročnou dcérou sme ju prečítali už niekoľkokrát. Pomáha nám zvládať rôzne životné situácie, ako napr. nástup do škôlky. Taktiež je nápomocná pri rôznych otázkach, ktoré v jej veku prichádzajú.

Petra Žuffová, mama 3-ročného dievčatka

Ako jedna z mála kníh sa synovi tak páčila, že povedal, že ju bude chcieť čítať zas. Bol pozitívne naladený, rozprávali sme sa, pozreli sme si jeho fotky, stále sa usmieval a stískal nás. Manžel sa hneď pýtal, čo je to za knižka.

Monika Erényi, mama 6-ročného chlapca

Už zopár týždňov je to jediná vec, ktorú malej čítam pred spaním, stále si ju pýta. Po skončení kapitoly, keď jej porozprávam, ako sme sa na ňu doma tešili, alebo ako som na ňu hrdá (resp. tipy za kapitolou), vždy krásne zaspí a už dlhšie sa nebudí zo zlých sníčkov, takže nerušene spíme celá rodina.

Natália Magóčiová, mama 3 a pol-ročného dievčatka

Staňte sa ďalšími spokojnými čitateľmi!

"Kniha je perfektná, s deťmi sme ju čítali 3x po sebe. Stáva sa nám to iba s knihami, ktoré ich naozaj chytia za srdce. Hneď po zavretí zahlásili: Znova! Počúvali, akoby ju počuli prvýkrát. Po prvej kapitole som ich naviedla na rozhovor. Dcérke (5r) stačilo málinko a krásne sme sa porozprávali o tom, ako sme sa my na ňu tešili. A takto nenútene sa pripojil aj synček (3r), ktorý inak taký zdelný ešte nezvykne byť."

Karin Bodnárová

Účtovníčka a matka dvoch detí

"Štvorročnej dcére sa príbeh o zajačikoch veľmi páčil, po každej kapitole si pýtala hneď ďalsiu. Z psychologického hľadiska sú v knižke zdôraznené rôzne psychické konštrukty, ktoré je významné u detí podporiť či rozvinúť. Najviac nás obe zaujala kapitole o bublinke bezpečia, kedže dcéra momentálne v sebe rieši rôzne strachy, bublina nám pomáha s nimi pracovať."

Mgr. Lucia Baková

Psychologička & mama 2 detí

"Roky premýšľam nad tým, kedy nás začnú v školách učiť skutočne dôležité veci. Ako správne žiť a ako vychovávať naše deti. S veľkým nadšením som privítal tvorbu Michaely Ray, pretože presne to tu chýbalo. Krásnou a ľúbeznou formou rozprávky vedie rodičov a ich dieťa do komunikácie, ktorá vedie k jeho správnemu duševnému rozvoju. Výsledkom je zlepšenie vzťahu a dôvery dieťaťa ku rodičom a tiež zlepšenie jeho sebaistoty. "

Marek Zajac

Autor (partnerské vzťahy) a otec dievčatka

"Táto kniha ma navrátila do môjho detstva. Prostredníctvom rozprávky táto kniha nielen buduje sebavedomie dieťatka, ale navracia aj samotných rodičov do detstva, kde sa dá retrospektívou čo-to opraviť. Pomáha nachádzať odpovede na otázky, prečo máme niekedy samy seba málo radi a ako sa to naučiť. Túto knihu vrele odporúčam rodičom, ktorým záleží na tom, aby dieťatko vnímalo ich lásku a tá by postupne budovala jeho sebavedomie a úctu samého voči sebe."

Slávka Hudacká

Učiteľka a mama

"Kniha príjemným spôsobom upevňuje väzbu medzi rodičom a dieťaťom. Pri čítaní rodič vyvoláva u svojich detí pocity, že sú milované, a to už v čase pred narodením. To podľa mňa patrí k najpodstatnejším bodom výchovy a dáva silný základ pre detské sebavedomie. Páčili sa mi aj afirmácie - vety, ktoré môže rodič použiť pri výchove a budovaní sebavedomia a istoty u svojich detí. Určite odporúčam všetkým rodičom!"

Alexandra Vrábelová

Stylistka, redaktorka a mama 4 detí

"Táto kniha na peknom príbehu o zajačikoch ukazuje krásu príchodu dieťaťa do milujúcej rodiny, kde s láskou a rešpektom vyrastá ako hodnotná a jedinečná bytosť. Deťom sa kniha veľmi páči a tešia sa, keď si ju čítame. Po každej rozprávke si zaspomíname a porozprávame sa ako to bolo u nás v podobnej situácii ako v príbehu. Sú to krásne spomienky, ktoré nás zbližuje a robia nám radosť. Deťom sa príbehy páčia aj na dobrú noc, kedy ich s láskou odvedú do ríše snov."

Ľudka Tóthová

Lektorka hypnopôrodu a mama 4-ročného chlapca a 2-ročného dievčatka

"Knižka je spracovaná veľmi jemným a pre dieťa atraktívnym spôsobom, s nádhernými ilustráciami. Aj keď ide o detskú knihu, prínosom bude určite hlavne pre rodičov, ktorí v nej nájdu tipy a rady, ako sa s dieťatkom rozprávať, ako cez príbeh zajkovcov priblížiť fungovanie rodiny či pocity dieťatka."

Ing.Daniela Maťuchová

Zakladateľka Centra Pro Vitalis a mama dvoch detí

"V tejto knihe som našla názory, s ktorými som bola stotožnená už pred jej čítaním, aj praktické rady. Je písaná zrozumiteľne a pútavo. Podľa mňa je kniha skvelým základom vo vzťahu medzi rodičom a dieťaťom. Text sa veľmi ľahko číta, čo si myslím pri malom drobcovi vie oceniť každý. Ak chcete, aby sa vaše dieťa cítilo milované, vítané a jedinečné mali by ste si prečítať túto knihu."

Michaela Šipošová

Mama dievčatka

"Sama mamou ešte nie som, no dieťaťom som bola. Keď som knižku čítala, úplne spontánne som si začala predstavovať, aké by to bolo, keby ku mne rodičia takto pristupovali a komunikovali so mnou. Vyvolalo to vo mne veľmi príjemné pocity. Knihu odporúčam pre každého uvedomelého a milujúceho rodiča. Ja po nej určite siahnem."

Martina Oboňová

Copywriter a bylinkárka

"Citujem svoju 7 ročnú dcéru: "Knižka je veľmi krásna a určite sa bude páčiť všetkým deťom. V tej knižke som si uvedomila, že láska je veľmi bohatá. Naučila ma, že rodina je veľmi vzácna, aj láska a že v srdci máme miesto pre všetkých." Ja ako rodič ju takisto hodnotím veľmi pozitívne. S dcérou sme sa pri čítaní porozprávali o veciach, ktoré často beriem ako samozrejmosť, ale samozrejmosťou nie su. Dokonca som mala pri niektorých rozprávkach aj slzy v očiach, najmä pri spomienkach ako sa naša Zajačica narodila. Syna (4r) zatiaľ až tak nezaujala - v rozprávkach neboli žiadne traktory či auta :-)."

Martina Hertnekiová

Mama 7 ročného dievčatka a 4 ročného chlapca

"S dcérkou (6r) sme si ju čítali každý večer pred spaním a musím skonštatovať, že nás veľmi zaujala. Niektoré časti, ako rovnocennosť, bublinka bezpečia nás veľmi oslovili a stali sa súčasťou nášho každodenného života. Počas čítania sme sa 1x museli od seba odlúčiť na 1 noc z pracovných dôvodov a vytvorili sme si našu vlastnú bublinku, ktorú sme používali pri lúčeni, trvaní odlúčenia i opätovnom zvítaní ako znak zvládnuť chvíle bez seba a strachu. Taktiež dcérku veľmi zaujala rozprávka o rovnocennosti, pri ktorej zistila, že aj ona v mladšom veku, mohla odovzdať svoje zručnosti, poznatky iným - starším i mladším. Čo jej samozrejme urobilo veľkú radosť. Knihu hodnotím ako skvelú pomôcku pri rozvíjaní sebavedomia."

Janka Kovalčíková

Mama 6 ročného dievčatka

"Kniha je velmi putava a krasna. Moju dceru (6r) velmi zaujala. Prave totiz prechadzame zlozitym obdobim, neviem ci je to vekom alebo mladsim bratom (1.5r), ale vo Vasej knihe sa akoby nasla. Zrazu sme riesili, co bolo ked bola malicka, ci sme sa na nu tesili, ked bola v brusku. Kniha ju oslovila a musela som jej slubit, ze si ju este precitame a porozpravame sa o vsetkom co bolo. Aj mna bavilo citat ju a spominat na vsetky tie drobnosti, ktore boli a na ktore sa vplyvom času zabudlo."

Viera Katinova

Mama 2 detí

"Som mamou troch krásnych detí. Dianka 10, Vladko 4 a Darius 10 mes. Začala som čítať vašu knihu večer pred spaním. Môžem povedať, že deti zaujala. Počúvali so zatajením dychom a Vladko po prečítaní kapitoly zahlásil:" EŠTE", :-) potešilo ma to. Cítila som z neho pokoj a spokojnosť. Ďakujem a odporúčam všetkými desiatimi."

Darinka Vavreková-Onofrejová

Mama troch detí

"Knižka je úžasná, povinne čítanie každý večer, moja 4 ročná dcéra povie prosím si rozprávku o zajačikovi, chcem vidieť ako sa narodil. Veľmi sa jej páči, samozrejme, že aj mne ako rodičovi, pretože je napísaná ľahko, zrozumiteľne a je veľmi náučná a aj pre mňa ako dospelú osobu je veľmi zaujímavá. Klobúk dole, robte to ďalej :) "

Natalia Jevčáková

Mama 4 ročného dievčatka

"Kniha je nádherne ilustrovaná, obrazové vnemy ešte viac posilnia u detí jej posolstvo. Dcéra má štyri roky, rozprávky sa jej páčili. Text v sebe nesie silné posolstvo, ktoré je jasne zrozumiteľné. Ako mame menšieho dieťaťa mi robilo problém akurát množstvo priamej reči, čo sa náročnejšie interpretuje. Inak úžasná a veľmi potrebná téma, do ktorej ste sa pustili."

Mgr. Dominika Angelovičová

Psychologička a mama 4 ročného dievčatka

"Knižka je veľmi pekne a jednoducho zo života napísaná a je krásne ilustrovaná. Môj skoro 6 ročný syn mi nechcel dovoliť prestať čítať a ako jedna z mála posledných kníh sa mu tak páčila, že povedal, že ju bude chcieť čítať zas. Bol pri čítaní pozitívne naladený, rozprávali sme sa, pozreli sme si spolu fotky z obdobia keď bol maličký a stále sa usmieval a stískal nás. Manžel sa hneď pýtal, čo je to za knižka :)... Je super, ďakujem.

PS: Trochu som sa obávala čo na ňu syn povie, lebo máme už "pozitívnych rozvojových" detských knižiek pár a ani jedna ho až tak nezaujala ako táto."

Monika Erényi

Mama 6 ročného chlapca

"Jsem nadšená, je to skvělý příběh, musím se přiznat, že jsem s knihou vzpomínala na své dětství i dospívání a slzy se kutálely. Kdyby byla již nějaká taková kniha dříve, jistě bych osobně vnímala sebe i svět kolem jinak. Jsou v ní otázky, které jsem si jí já jako dítě mnohokrát pokládala a ne jen jako dítě, ale i jako straší. Jsem si jista, že pomůže mnohým dětem s rodiči, aby se děti cítily lépe a lépe chápaly své pocity nebo situace. "

Janča

Knižný bookstagramer

"Som rada, že sa nám rodičom troch detí dostala táto kniha do rúk. Vďaka nej naše deti pochopili že sú pre nás rodičov všetky tri veľmi dôležité a že všetky tri ľúbime rovnako, rovnakou láskou. Zvlášť táto kniha pomohla mojej staršej dcére, ktorá pochopila, že aj ona má právo na chyby hoci je najstaršia a nemusí sa báť ich robiť, že kvôli tomu ju my rodičia neprestaneme ľúbiť. Ďakujem autorke za skvelú knihu, ktorá pomôže rodičom aj deťom, ktorá pomôže vychovávať deti so zdravím sebavedomím a tiež silné osobnosti. Ďakujem z celého srdca.:) "

Mária Vavreková

Mama 3 detí

"Mňa veľmi zaujala v tom, že mám možnosť prostredníctvom knižky vzdelávať a učiť svoje deti hodnotám, ktoré aj sami uznávame a taktiež sa mám sama čomu priučiť aj ja. Knižka je zaujímavá nielen pre deti, ale sama som si v nej našla veci pre sebarozvoj. Páči sa mi, že pred spaním mám možnosť ukončiť deň s krásnou knižkou a pozitívnymi afirmáciami, ktoré knižka ponúka. "

Ivana Bartova

Mama 2 detí

"Je veľmi krásne písaná a tiež ilustrovaná. Úplne som sa v nej našla, ako keby ste písali o našej rodinke. Normálne som si pri čítaní aj poplakala, krásne spomienky vo mne vyvolala. Dcérke sa tiež páčila, bude mať 5 rokov, tak už mi vedela pekne odpovedať na otázky, ktoré ste písali v námetoch."

Ivana Vanyová

Mama 5 ročného dievčatka

"Veľmi pekná, krásne rozpísaná rozprávka a pritom tak poučná. Ja mám 11 mesačné bábätko, takže zatiaľ som ju čitala sama, ale je to krásny návod ako budem postupovať pri jeho výchove a verím, že týmto spôsobom z neho vyrastie silná, cieľavedomá a zdravo sebavedomá osobnosť s dobrým srdiečkom. Krásna rozprávka s posolstvom pre x generácií. Ďakujem a budem určite odporúčať."

Jana Bobrunkova

Mama 11 mesačného bábätka

"Knižku som čítala nášmu 4 ročnému synčekovi. Veľmi oceňujem spôsob, akým je deťom vysvetľované ako svojím príchodom na svet priniesli ostatným radosť, ako sú milované a aké jedinečné. Nášmu 4r synčekovi sa sa po prečítaní neskutočne rozviazal jazýček a len rozprával a rozprával. Máme aj 2 ročného synčeka - jemu sa veľmi páčili ilustrácie, tak sme si pri čítaní tejto knižky znova zaspomínali na obdobie keď bol v brušku a jeho narodenie. Táto knižka v deťoch podnecuje rozvoj komunikácie, empatie a spolupatričnosti. Vrelo odporúčame."

Lenka Róková

Mama 4 ročného a 2 ročného chlapčeka

"Kniha sa čítala výborne, páčilo sa mi námety pre rodičov, všetko sa dá pekne využiť po dočítaní samotného príbehu, veľmi sa mi táto myšlienka páči. Keďže mám deti dve určite využila knihu pri oboch. Kniha obsahuje veľmi veľa krásnych myšlienok, podaných tak, že tomu naozaj aj deti rozumejú, všetko je podané veľmi citlivo a pekne. Kniha rozhodne upúta tak ako dospelého tak aj dieťa."

Ivana Brozova 

Mama 2 detí

"Priznám sa, že prvé dve kapitoly sa mi čítali zvláštne, nakoľko tieto témy som s deťmi nikdy nepovažovala za potrebné otvárať, avšak vidím podľa reakcií 5r dcérky, že sú naozaj dôležité pre pocit lásky a bezpečia. Veľmi sa chcem poďakovať za kapitolu s bublinkou bezpečia, je to niečo na čom môžeme reálne s dcérkou pracovať, nakoľko je veľmi citlivé a bojazlivé dieťa. Po prečítaní Vašej knihy, však dokázala zaspať bez mojej tesnej prítomnosti pri nej, čo je obrovský pokrok. Veľa podobných kníh sme prečítali, tu však som reálne videla že správanie jeleňa a vytvorenie bublinky pre nás ostane navždy vzorom." 

Beatrica J.

Mama 5 ročného dievčatka a 3 ročného chlapca

"Kniha sa nám veľmi páči, deti ju žerú, stále si vypýtajú ďalší príbeh, keď príde večerný čas čítania knižky a dokážeme pri 1 príbehu stráviť aj hodinu, lebo deti sa pýtajú, rozprávajú, veľa hovoria o sebe, otvoria sa doslova a povedia aj veci, ktoré by som sa asi inak bežné od nich nedozvedela. Je to veľmi dobrá kniha, ktorá podľa mňa stopercentne spĺňa svoj účel ♥️. Ďakujeme"

Zuzana Girmala

Mama 2 detí

"Knižka je veľmi pekne napísaná aj ilustrovaná. Pohladí dušu každého. Obidve moje detičky (4-ročný syn a 6-ročná dcérka) so záujmom počúvali a všetkému porozumeli. Radi rozvíjali debatu vďaka inšpiratívnym námetom pre rodiča. Určite ju chceme mať v našej knižnici ;) "

Monika Čuláková

Mama 6 ročného dievčatka a 4 ročného chlapca

"Štvorročnej dcére sa príbeh o zajačikoch veľmi páčil, po každej kapitole si pýtala hneď ďalsiu. Z psychologického hľadiska sú v knižke zdôraznené rôzne psychické konštrukty, ktoré je významné u detí podporiť či rozvinúť. Najviac nás obe zaujala kapitole o bublinke bezpečia, kedže dcéra momentálne v sebe rieši rôzne strachy, bublina nám pomáha s nimi pracovať."

Mgr. Lucia Baková

Psychologička & mama 2 detí