Prečo si kúpiť knihu Olívia v bublinke odvahy

Olívia v bublinke odvahy 

19 spôsobov riešenia strachu


Kniha bola 26.6. naskladnená!

Viac, než 80% nákladu prvého vydania je vypredaný, neváhajte s objednávkou.

Po vypredaní prvého vydania kniha bude dostupná až v septembri.


Čo o knižke hovoria prví čitatelia rukopisu?

Ako psychologička a mama vnímam túto knihu ako nesmierne cenný zdroj. Veľmi ma oslovila integrácia terapeutických metód do príbehov, čo deťom umožňuje pochopiť a aplikovať stratégie na zvládanie svojich emócií a strachov v prirodzenej a hravej forme. Je to presne to, čo deti potrebujú na podporu svojho emocionálneho a sociálneho vývoja - príbehy, s ktorými sa môžu stotožniť, a zároveň praktické aktivity, ktoré ich učia, ako sa vyrovnať so zmenami a výzvami. 

Mgr. Miroslava Žák

Praktická psychologička a pedagogička

Knihu vrelo odporúčam rodičom, ktorí chcú riešiť problémy svojich detí spôsobmi, ktoré vyhovujú presne ich požiadavkám.

Je vhodná i pre začínajúcich odborných zamestnancov v pomáhajúcich profesiách, ponúka mnoho návodov, na riešenie každodenných problémom detí v ranom veku.

Autorka prepája odbornosť a každodenný život, čo umožňuje čitateľovi nelipnúť na zaužívaných vzoroch riešenia, vyzdvihuje individualitu dieťaťa a jedinečnosť puta s rodičmi.

PhDr.Ľubica Haviarová

Detská psychologička

Knižka sa deťom (4 a 6 rokov) veľmi páčila. Zhltli ju hneď na jeden šup. Príbehy boli pútavé a udržali ich pozornosť po celý čas.

Páčili sa im aj následné doplňujúce otázky, ktoré podporovali ich predstavivosť a nútili ich rozmýšľať a ja som zistila, na čom s nimi ešte potrebujem popracovať.

Veľmi oceňujem vysvetlené jednotlivé metódy, ktoré určite viem použiť aj pri práci s detskými klientmi.

Mgr. Martina Oravcová

Psychologička na odd. detskej psychiatrie


Kniha je vynikajúcou príručkou pre deti aj ich rodičov. Pomáha spracovávať strachy a poskytuje užitočné nástroje na ich prekonanie. S jej pomocou sa deti naučia, že strachy nie sú neodvratným nepriateľom ale výzvou, ktorú môžu prekonať a následne rásť. Oceňujem praktické tipy                    a vysvetlenie deťom aj rodičom.
Často sa na mňa rodičia obracajú s otázkami ohľadom riešenia konkrétnych strachov a ja už mám odpoveď v podobe tejto knihy. Kniha je naplnená príbehmi a postavami, ktoré sa ľahko identifikujú s každým malým čitateľom.

JUDr. Ivett Pavlis

výkonná riaditeľka Rodič ľavou zadnou o.z.Kniha je cenná nejen jako text k četbě s dětmi, ale také jako nástroj pro práci s emocí dětského strachu pro rodiče.

Nabízí množství konkrétních způsobů, jak s dětmi, které se něčeho bojí, pracovat a rodiče si mohou vybrat ten nejvíce vyhovující.


Hana Sedláková

psycholožka, máma

Knižka prináša inšpirácie ako pracovať s deťmi vo chvíľach, ktoré im nie sú príjemné. So strachom sa stretávame počas celého života, preto je dôležité naučiť sa s ním pracovať.

So synom (5r) sme príbehy "zhltli" na jedno posedenie a metódu "sen, aký chcem mať" od tej chvíle využívame aj vo verzií "deň, aký chcem mať".

Knižka spája svet detí so svetom dospelých a inšpirujú tak obe generácie.


Mgr. Linda Liliková

Učiteľka, autorka, mama 2 deti

Knižku sme zhltli aj s mojím 4-ročným synom. Prečítali sme ju na jeden dych. Nášho Janka škôlka ešte len čaká, takže veľa tém bolo pre neho relevantných. Najviac sa mu páčili kapitoly Tieň a Strašidlá.

Ja som si našla v knihe veľa nápadov, ako pracovať so strachmi. Určite ich vyskúšame.


Mgr.Lýdia Ondrejkovová

Psychologička, lektorka osobného rozvoja, mamaJednoduché krásne spracovanie tém s funkčnými hmatateľnými nástrojmi pre dieťa.
Zaujali ma VŠETKY kapitoly a je výborné, že tu pri práci s dieťaťom na sebe pracuje aj rodič, alebo učiteľ.
Kniha s nádhernými ilustráciami, ktoré zahrejú každé oko. Škôlka, vysávač, strach, tieň to všetko patrí do nášho života a môžeme to s touto krásnou knihou ľahšie zvládnuť.

Mgr. Marcela Pospíchalová

Riaditeľka a učiteľka s veľkým srdcom, ktorá pomáha deťom zlepšovať sa

www.sikulko.sk
Rozprávky sa nám s dcérou (3r a 9m) páčili. Veľmi sa pýtala na obrázky (čo je na nich, čo sa tam stalo). Najviac sa jej páčila rozprávka o strašidlách a o tieni, tie sme čítali viackrát.

Čo sa námetov pre rodičov týka, bola som milo prekvapená, že väčšinu z nich (samozrejme v trochu inom prevedení) sme používali s manželom keď sme sa s konkrétnym strachom stretli.

Nástup do škôlky sme mali náročnejší ale fungovali odmeny za úspechy a aj metóda sŕdc - nakreslili sme srdiečko na ruku a keď jej bolo smutno tak sa naň pozrela.


Nina Červeňanská

mama 3 ročného dievčatka

S dcérkou (o mesiac 3 roky) si príbehy čítame pred spaním. Vďaka príbehu o strachu z vysávača sa nám začína dariť v prekonaní tohto strachu.

Predtým, keď som zapla vysávač, dcérka utekala s krikom preč z izby. Dnes, vďaka príbehu a vysvetľovaniu, sedela pri vysávani na posteli (v bezpečnej vzdialenosti) a pozorovala ma. :)

Je to vážne skvelý text, hodnotné čítanie a krásne obrázky.


Veronika Fazekašová

mama 2 ročného dievčatka

Pri synovi (6r) sme použili metódu "sprej proti strašidlám" - účinne. Inšpirovala som sa "šnúrkou medzi srdiečkami", ktorú som ráno použila pri najstaršej dcére (8r), ktorá nechce chodiť do školy (ťažšie ranné odlúčenie) - vyzerá, že pomohlo.

Metódu "bábätko", sme dnes využili, keď pribehol k bráne pes, nečakane zabrechal a obe mladšie deti sa zľakli. Vysvetlila som im, že sa len chcel pozdraviť.

"Pas pripravenosti", by som rada využila pre syna (6r) k nástupu do školy a u mladšej dcéry (2.5r) pri nástupe do škôlky.


Ing. Martina Albertyová

mama 3 detí