Čo sa stane s Vaším dieťaťom 
pri čítaní zajačej knižky s návodom?

Rodičia často kupujú deťom knižky podľa vzhľadu, bez toho, že by hlbšie skúmali posolstvo knihy a to, čo sa môže odohrávať  v hlavičke dieťaťa. Tak sa môže stať, že pri niektorých knihách nevyslovené otázky môžu rozvinúť v strach a narobiť viac škody, aj keď zámer rodiča bol jednoznačne dobrý. Nižšie sme zostavili pár bodov, na základe spätnej väzby čitateľov a našich skúseností s knižkou Som skvelé dieťa, aby ste dokázali zhodnotiť, či by bola knižka vhodná aj pre Vašu rodinu. Doplňujúci návod je vhodný aj pre rodičov, ktorí vychovávajú deti sami.  

Čo sa teda môže stať s dieťaťom pri spoločnom čítaní knižky Som skvelé dieťa, s doplňujúcim návodom "Sebavedomejšie za 7 dní"?

1, Uvedomí si, že je na svete za nejakým účelom a získa iný pohľad na trpezlivosť. Môže sa vám to hodiť pri čakaní v obchode, na úrade, alebo kdekoľvek.

2, Potvrdí svoje miesto v rodine a komunite. Zároveň spozná súvislosti procesu tvorby, či už rodinnej pohody, alebo kreatívnych vecí. Môže sa ľahšie zapojiť do domácich prác.

3, Získa cenný zdroj lásky - sebalásku. Je to prevencia egoistického správania, prijatie a spôsob uznania práv ľudí na naplnenie ich potrieb v súlade s potrebami okolia.

4, Osvojí možnosť navodenia pocitu bezpečia kdekoľvek, aj v novom prostredí, aj bez rodiča. Naučí sa, že odvaha neznamená nemať strach, ale prekonávanie svojich hraníc.

5, Bude si viac dávať pozor na svoje slová - predstavením situácií, kedy slovami sa dá ublížiť, možno aj viac, ako fyzicky. Podstatou je aj naučiť sa povedať NIE veciam, ktoré ubližujú jemu.

6, Získa motiváciu k vyskúšaniu nových vecí, namiesto sedenia pri monitore.

7, Začne sa pozerať na chyby ako súčasť procesu a nie ako na niečo zlé. Rodičia získajú perfektnú možnosť pri čítaní porozprávať o chybách, ktoré spravili, a o tom, ako ich napravili.

+1 deti na prvom stupni ZŠ vďaka veľkým písmenám, zaujímavému textu a krásnym ilustráciám môžu rozvíjať lásku k čítaniu. 

Knižka Som skvelé dieťa - 7 pilierov detského sebavedomia robí radosť v troch jazykoch viac, než 16 000 deťom. Návod "Sebavedomejšie za 7 dní" teraz dostanete ku knižke ako darček.