Učebnice sebalásky

..aby sme sa mali radi. Skutočne radi.

Sebaláska a zdravé sebavedomie sú prevenciou šikany.

Niekedy aj vrážd a samovrážd.

Niet na čo čakať.

Doprajme mladým sebalásku.

Skutočnú sebalásku. 

Spoločne so schopnosťou vďačnosti dokážu nielen vnímať zázraky, ale ich aktívne aj vytvárať.

Tvorme spoločne lepší svet.


S láskou k životu

Katarína Brňáková

Majiteľka vydavateľstva TOP1 knihy s.r.o.

  


"Ako psychologička a lektorka osobného rozvoja dávam tejto útlej knižke dvanásť bodov z desiatich. Prostredníctvom príbehu zo zvieracej ríše, ktorú deti milujú a vedia sa s ňou rýchlo stotožniť, si môžu postupne uvedomovať, akými jedinečnými a hodnotnými bytosťami sú. Naučia sa, že nič sa nestane, ak rozbijú pohár či vylejú čaj. Všetko je súčasťou učenia a nikto, ani "dospeláci", nie sú neomylní. Dáva to dieťaťu vnútorný pokoj a sebaistotu v duši. Navyše je knižka písaná láskavým a zrozumiteľným spôsobom aj pre tých najmenších."

Hodnotila: Mgr.Silvia Lidajová 


Chcem si prečítať prvú kapitolu


"Toľko podnetov na zamyslenie ako mi dala kniha Skok do života od autorky Katky Brňákovej mi doteraz nedala asi žiadna kniha. Kniha je písaná v období covidu a prinútila ma rozmýšľať o všetkých možnostiach, ktoré máme keď sme zatvorený doma a nemyslieť len na to, čo nemôžeme. Tiež mi pomohla vidieť veci u nás doma v inom svetle, ako napríklad že práca, poriadok a iné vybavovanie sa dá posunúť aj napriek naliehavosti až keď deti spia a radšej si budem užívať čas strávený s nimi. Naučila ma prehodnotiť štýl, akým hovorím k deťom a tiež ma naučila, že moje neúspechy nie sú katastrofa ale nutná vec k posunu inam. S veľmi veľa príbehmi som sa stotožnila a kniha mi veľa dala. Verím, že každý si v knihe nájde niečo čo mu pomôže, tak ako mne." 

Hodnotila: Martina Mračna


"Katarína Brňáková opisuje svoju cestu od rozvodu, ktorý predstavoval asi najväčšiu výzvu v jej živote, cez vyrovnávanie sa so situáciou, keď sama ostala na výchovu troch detí. Zachovať si za takýchto podmienok optimizmus je niečo, pre čo sa človek jednoducho musí rozhodnúť. "

Hodnotil: Albert Lučanský, knizneuniverzum.sk

_______________________

"Kniha mi vo veľa veciach pripomína knihu Jacka Canfielda - Slepačia polievka pre dušu. Je však napísaná dovolím si povedať že autentickejšie a uveriteľnejšie. Jednoduché, krátke príbehy z bežných dní, avšak s poučeniami, ktoré v bežnom, uponáhľanom živote často prehliadame."

Hodnotil: Rastislav Ocelka, fialove.sk


"Nejvíc mě štvalo, když mi někdo řekl, no jednoduše musíš se mít ráda. Ale nikdo neuměl popsat do detailu, abych to dokázala pochopit. Eva to dokázala."

Katreyna Buynyak 


Nahlédnete do svého mozku a pochopíte :

  • proč máte v některých situacích strach
  • proč často váháte udělat další krok mimo svou komfortní zónu
  • proč máte pocit, že jste vůči vnějšímu světu bezmocní
  • proč obviňujete ty druhé za svá selhání

A všechny tyto nové objevy poskytnete Vašemu mozku jako cenný stavební materiál pro Pilíř Vaší Sebehodnoty. A víte, co je na tom všem úžasné? Váš mozek Vám ten Pilíř postaví sám, z vlastních představ a tím pádem ho bude považovat za své dílo!!!


Čerstvá novinka od prvoautorky.

Obsahuje veci už poznané, v kontexte skúseností autorky. Štýl miestami možno vyrazí dych, avšak donúti čitateľa zastaviť sa a premýšľať o svojom živote a smerovaní. 

Jednoduché čítanie, aj keď pre niektorých nie najľahšie.  

"Je veľmi dôležité, aby človek mal v sebe ABSOLÚTNU

SEBAHODNOTU, aby vedel v živote oveľa ľahšie predchádzať mnohým
situáciám. Verím tomu, že pokiaľ človek nebude spokojný v prvom rade sám
so sebou, nebude nikdy spokojný s ničím a nikým. Je to základ všetkého.
Človek, ktorý nepomôže v prvom rade sám sebe s vecami, ktoré má nespracované,nebude vedieť pomôcť ani ostatným ľuďom. Takže moja rada je, aby si neignoroval signály v tele a pátral, prečo sa ti to deje."

Sima Švikruhová