Radostník


Radostník - darček pre všetkých


Čo ak by sme splnenie úloh nemali na starosti, ale na radosti?

Veru, v niektorých rodinách to tak funguje. :)

Vyskúšate aj vo Vašej?

Ako na to? Stiahnite si a vytlačte Zajkov radostník a porozprávajte sa o tom, aké činnosti môžeme robiť s radosťou každý deň? Vstávať s úsmevom? Obliecť sa? Umyť si zúbky? Naraňajkovať sa? Obuť sa? Po príchode domov sa vyzliecť? Uložiť po sebe tanier, príbor, hračky? 

Každé dieťa môže nakresliť svoje radosti a s radosťou preciťovať vďačnosť, keď ich bude plniť. 


Radostník si môžete stiahnuť a vytlačiť, aj keď zatiaľ nie ste čitateľmi knižky Som skvelé dieťa.Čo o knižke hovoria čitatelia?

"Kniha je perfektná, s deťmi sme ju čítali 3x po sebe. Stáva sa nám to iba s knihami, ktoré ich naozaj chytia za srdce. Hneď po zavretí zahlásili: Znova! Počúvali, akoby ju počuli prvýkrát. Po prvej kapitole som ich naviedla na rozhovor. Dcérke (5r) stačilo málinko a krásne sme sa porozprávali o tom, ako sme sa my na ňu tešili. A takto nenútene sa pripojil aj synček (3r), ktorý inak taký zdelný ešte nezvykne byť." 

Karin Bodnárová

Účtovníčka a matka dvoch detí

"Štvorročnej dcére sa príbeh o zajačikoch veľmi páčil, po každej kapitole si pýtala hneď ďalsiu. Z psychologického hľadiska sú v knižke zdôraznené rôzne psychické konštrukty, ktoré je významné u detí podporiť či rozvinúť. Najviac nás obe zaujala kapitole o bublinke bezpečia, kedže dcéra momentálne v sebe rieši rôzne strachy, bublina nám pomáha s nimi pracovať."

Mgr. Lucia Baková

Psychologička & mama 2 detí

"Roky premýšľam nad tým, kedy nás začnú v školách učiť skutočne dôležité veci. Ako správne žiť a ako vychovávať naše deti. S veľkým nadšením som privítal tvorbu Michaely Ray, pretože presne to tu chýbalo. Krásnou a ľúbeznou formou rozprávky vedie rodičov a ich dieťa do komunikácie, ktorá vedie k jeho správnemu duševnému rozvoju. Výsledkom je zlepšenie vzťahu a dôvery dieťaťa ku rodičom a tiež zlepšenie jeho sebaistoty. "

Marek Zajac

Autor (partnerské vzťahy) a otec dievčatka